F T D F E N I K S

proszę czekać

pl. Dworcowy 1, 33-100 Tarnów 502 346 486 jkprzewozy@ftd-feniks.pl

Bilet miesięczny

    Jesteś tutaj!
  • Home
  • Bilet miesięczny

BILET MIESIĘCZNY

Elektroniczne bilety autobusowe - EM-karty

Nasza firma oferuje bilet elektroniczny tzw. EM-KARTĘ. Jest to kopia biletu papierowego wieloprzejazdowego (miesięcznego lub okresowego). Bilet zapisany jest na elektroniczej karcie zbliżeniowej (bezstykowej) typu MIFARE. Sprzedaż biletu odbywa się w kasie biletowej. Pasażer otrzymuje zawsze zgodnie z przepisami dwa bilety: papierowy i elektroniczny (EM-kartę pasażera).

Niewątpliwą zaletu takiego biletu jest możliwość zakupu (oprócz pierwszego razu) biletu na kolejny okres bezpośrednio w autobusie u kierowcy. Można to zrobić podaczas pierwszego przejazdu w nowym okresie rozliczeniowym lub na własną prośbę pod koniec okresu ważności biletu. Warunkiem jest jednak ciągłość zakupu takiego biletu. Jeżeli nastąpi przerwa w jego zakupie pasażer musi udać się do kasy biletowej w celu kupna biletu na kolejny okres. Dotyczy to przede wszystkim młodzieży szkolej i studentów w pierwszym miesącu nowego roku szkolnego.

Polecamy bilety:

  • miesięczne - ważne na cały miesiąc kalendarzowy,
  • okresowe - ważne na okres 14 lub 32 kolejnych dni

Przy zakupie biletu okresowego, w autobusie u kierowcy, należy pamiętać o okresie ważności.
Jeżeli na przykład bilet ważny jest do dnia 15 któregoś miesiąca, to system zawsze kolejny okres naliczy od kolejnego dnia, czyli od 16, niezależnie od tego kiedy będziemy dokonywać tego rodzaju zakupu. Jeśli zakupu dokonujemy przed dniem 15, lub w dniu 15, nie ponosimy żadnych konsekwencji. Jeżeli zaś dokonamy zakupu np. dnia 18 to system wyda bilet od 16, czyli naliczy dni 16 i 17, w których być może nie korzystaliśmy z przejazdu. Jakakolwiek zmiana w treści biletu (np. okresu, przystanku wsiadania lub wysiadania itp.) musi być dokonywana w stacjonarnej kasie na dworcu.